ეისითი გლობალი უზბეკეთის მწვანე და ინკლუზიური განვითარების მხარდასაჭერად  ახალ პროექტს იწყებს
ეისითი გლობალი უზბეკეთის მწვანე და ინკლუზიური განვითარების მხარდასაჭერად ახალ პროექტს იწყებს
ეისითი გლობალი მოხარულია, რომ GIZ – Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit–თან და უზბეკეთის ეკონომიკისა და ფინანსების სამინისტროსთან (MEF) პარტნიორობით ახალ პროექტს იწყებს.
მომდევნო 13 თვის განმავლობაში, ჩვენ ხელს შევუწყობთ MEF-ს მცირე და საშუალო საწარმოებისთვის (SMEs) პრაქტიკული გარემოსდაცვითი, სოციალური და მმართველობითი (ESG) ჩარჩოს შემუშავებასა და პილოტირებაში. პროექტის მიზნებია:
• უზბეკეთის მცირე და საშუალო საწარმოების საერთაშორისო ESG და RBC სტანდარტებთან შესაბამისობაში მოყვანა;
• მათი ხელმისაწვდომობის გაძლიერება მდგრად ინვესტიციებზე და გლობალურ ღირებულებათა ჯაჭვებზე;
• უზბეკეთის „მწვანე ეკონომიკის სტრატეგია 2030“-ისა და MSME განვითარების პრიორიტეტების მხარდაჭერა.
პროექტის განხორციელების პროცესში ჩვენ უზრუნველვყოფთ პოლიტიკის დოკუმენტის შემუშავების მხარდაჭერას, დაინტერესებულ მხარეთა ჩართულობას და შესაძლებლობების გაძლიერებას - მათ შორის სემინარების და საპილოტე აქტივობების ორგანიზებას მცირე და საშუალო საწარმოებთან და ბიზნეს ასოციაციებთან - რათა უზრუნველვყოთ, რომ პროექტის ფარგლებში შემუშავებული ჩარჩო დოკუმენტი იყოს პრაქტიკული, მასშტაბირებადი და ადგილობრივ საჭიროებებზე მორგებული.
მოხარულები ვართ, რომ ჩვენს პარტნიორებთან ერთად ვუწყობთ ხელს უზბეკეთის მწვანე და ინკლუზიურ განვითარებას.