სამსახურში ჩართულობისა და მენტალური ჯანმრთელობის კვლევა
დასაქმებულების ჩართულობა და მენტალურ ჯანმრთელობაზე ზრუნვა განსაკუთრებით მნიშვნელოვანი პოსტ კოვიდურ სამყაროში გახდა. არაერთი საერთაშორისო ორგანიზაცია იკვლევს აღნიშნულ საკითხს. თუმცა ამ დრომდე არ არსებობს ქართული სტატისტიკა, როგორია დასაქმებულის ჩართულობა და ორგანიზაციებში სტრესის, შფოთვისა და დეპრესიის მაჩვენებლები.
თემის აქტუალობიდან გამომდინარე, გადავწყვიტეთ ჩავატაროთ კვლევა საქართველოს მასშტაბით და ვიკვლიოთ თუ რა სურათია საქართველოში დასაქმებულების ჩართულობასა და მენტალური ჯანმრთელობის კუთხით. კვლევის შედეგად, შევძლებთ მონაცემებზე დაფუძნებით, მეტად არგუმენტირებულად ვისაუბროთ ქვეყანაში არსებულ ტენდენციებზე, თაობების, პოზიციების და სექტორების ჭრილში.
თუ თქვენთვის, როგორც დასაქმებულებისთვის, მნიშვნელოვანია აღნიშნული საკითხები, გთხოვთ მონაწილეობა მიიღოთ კვლევაში. კვლევის შევსების მიზნით მიჰყევით ბმულს.