კვლევა სოციალური დაცვის გაძლიერება საქართველოში
26 ოქტომბერს პროექტის - „სოციალური დაცვის გაძლიერება საქართველოში“ - ფარგლებში, ექსპერტიზ ფრანსის ორგანიზებით, გაიმართა კონფერენცია, სადაც კომპანია ეისითის ანალიტიკოსმა ქეთევან ანთაძემ და უფროსმა კონსულტანტმა ნათია რუხაძემ დამსწრე საზოგადოებას სოციალურ დაცვასთან დაკავშირებული საკითხების კვლევის ძირითადი მიგნებები გააცნეს.
პროექტის ფარგლებში ეისითიმ ორი კვლევა განახორციელა :
• მოსახლეობის დამოკიდებულებებისა და გამოცდილების კვლევა სოციალური დაცვის საკითხებისადმი საქართველოში.
• სოციალური მომსახურების სააგენტოს დახმარების მიმღებების ცოდნის, გამოცდილებისა და დამოკიდებულებების კვლევა სოციალური დაცვის საკითხებისადმი საქართველოში, რომლის ძირითადი ფოკუსი სოციალური დაცვის პროგრამებთან დაკავშირებული გამოცდილებების ანალიზი იყო საბაზისო კვლევის მონაცემებთან მიმართებაში, რომელიც 2022 წლის დასაწყისში ჩატარდა, თუმცა კვლევა დამოკიდებულებებისა და ცნობიერების კომპონენტებსაც მოიცავდა.
პროექტის „სოციალური დაცვის გაძლიერება საქართველოში“, მიზანი იყო საქართველოს მთავრობის, სახელმწიფო და სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციების მხარდაჭერა სოციალური მომსახურებების, მტკიცებულებებზე დაფუძნებული პოლიტიკის შემუშავებისა და სოციალური დაცვის უფლებების გაფართოების კუთხით.
პროექტი საქართველოში Expertise France-ისა და ჩეხეთის განვითარების სააგენტოს მიერ ევროკავშირის ფინანსური მხარდაჭერით განხორციელდა.