ურბანული მომსახურებების გაუმჯობესების საინვესტიციო პროგრამის ზემოქმედების შეფასება
ექსპერტიზის სფეროები: ინფრასტრუქტურა, ეკონომიკური განვითარება, მონიტორინგი და შეფასება, ზემოქმედების შეფასება
პროექტი: ურბანული მომსახურებების გაუმჯობესების საინვესტიციო პროგრამა
კლიენტი: საქართველოს გაერთიანებული წყალმომარაგების კომპანია (UWSCG)
დამფინანსებელი: აზიის განვითარების ბანკი (ADB)
დასაწყისი: 2015 წლის მაისი
დასასრული: 2022
აზიის განვითარების ფონდის მიერ დაფინანსებული ურბანული მომსახურებების გაუმჯობესების საინვესტიციო პროგრამის ფარგლებში, საქართველოს გაერთიანებული წყალმომარაგების კომპანია მიზნად ისახავს წყალმომარაგებისა და წყალარინების მომსახურებების გაუმჯობესებას საქართველოს ქალაქებში. პროგრამა მოიცავს შემდეგ აქტივობებს:
ეისითის გუნდი აზიის განვითარების ბანკს პროექტის შესრულების მართვის სისტემის ფარგლებში აწვდის საკონსულტაციო მომსახურებას. ხსენებული მომსახურების მიზანია შინამეურნეობების მიერ წყლის მართვისა და წყალარინების პრაქტიკის ყველა ელემენტის სრულად გააზრება და წყალმომარაგების ქსელის განვითარებაზე სრულად ინფორმირება.
პროექტის შედეგად, 356 000 შინამეურნეობამ მიიღო გაუმჯობესებული წვდომა წყალმომარაგებისა და წყალარინების მომსახურებებზე.